مشق آزادگی

مشق آزاد من از زندگی ...

 

 

بسم الله ...

The blog of Me: A Nosy, Liberal-Fundamentalist, ICT-Lover Creature from Iran

>> خوش آمدید <<

** توجه: **
- اگر شله قلمکار بودن این وبلاگ اذیتتان می‌کند، از دسته‌بندی‌هایی که کمی پایین‌تر آمده کمک بگیرید!
- برای اینکه بیشتر درباره وبلاگ و من بدانید، می‌توانید به پیوندهای قرارگرفته در بالای وبلاگ (زیر عنوان) مراجعه کنید.
- این وبلاگ بر روی سرویس بلاگ بیان و با آدرس rahmanpour.ir در دسترس است. متاسفانه بدلیل عملکرد نادرست سامانه بیان، لینک‌های قبلی که با آدرس اولیه rahmanpour.blog.ir بودند، بر روی آدرس جدید فوروارد نشده‌اند. اگر لینکی باز نشد لطفا بخش .blog را از آدرس آن حذف کنید تا باز شود.
- استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع و درج پیوند (لینک) به آن کاملا آزاد است.

سرم به دنیی و عقبی فرو نمی‌آید ...
تبارک الله از این فتنه‌ها که در سر ماست!
(حضرت حافظ)

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

"مثل یه چشم به هم زدن گذشت ..."

قدیمترها این حرف پیرمرد و پیرزنها برایم عجیب بود و اغراق آمیز، ولی هر سال بیشتر مفهومش رو حس میکنم ... .

امسال مهمترین خواسته ام از خدا این بود که من رو به خاطر فرصت هایی که در زندگیم وجود داشته و تلف کردم، ببخشه و کمکم کنه تا در زمان باقیمانده جبرانشون کنم (یا صحیحتر بگم: خودش جبران کنه، چون فکر نمیکنم گذر زمان توسط ما و با عوامل مادی جبران شدنی باشه ...)

شاید بشه گفت ۲۴-۲۵ سالگی دوره جدیدی از جوونی شروع میشه ... دوره ای که دیگه بهانه ای به نام "جوونی کردن" برای توجیه اشتباهات رنگ میبازه ... . دورانی که زندگی جدی تر میشه، حتی اگه تو اون رو جدی نگیری.

پانوشت: - یکمِ شهریوری که امسال، به دلیل شهادت امام صادق (ع) مردادی شد!
- از خانواده و همه دوستان به خاطر تبریکها و لطفشون (گذشته و پیشاپیش) ممنونم. 
- خدایا، ممنون. ممنون به خاطر فرصتی که بهم دادی ... .

از اینستاگرام: http://instagram.com/p/ruBFhhtZdU/?modal=true

  • ۰ نظر
  • ۲۴ مرداد ۹۳ ، ۱۷:۰۶
  • علی

چند روز پیش در گوگل‌پلاس، عکس زیر را دیدم که همراه با مطلبی ارسال شده بود:

سر رشته‌ چندانی از نقاشی ندارم ... راستش به جز اطلاعاتی اندک درباره برخی هنرهای هم‌خانواده نقاشی، درباره این هنر تقریبا هیچ سر رشته‌ای ندارم! 

ولی همان ابتدا این اثر و سبک آن بسیار به دلم نشست؛ ذخیره‌اش کردم تا داشته باشمش ... .

امشب که در کامپیوتر، چشمم دوباره به این عکس افتاد، کنجکاو شدم بیشتر راجع به آن بدانم. در سرویس جستجوگر عکس گوگل (+) به دنبال اثر گشتم و نهایتا رسیدم به خالق آن: Leonid Afremov

آفرموو یک وبسایت شخصی دارد (+) که آثارش را در آن به نمایش گذاشته، تقریبا همه آثارش در همین سبک خاص است.

وی در صفحه بیوگرافی‌اش (+) این‌گونه معرفی شده:

"Leonid Afremov (born 12 July 1955 in VitebskBelarus) is a Russian–Israeli modern impressionistic artist who works mainly with a palette knife and oils"

همین یک خط از بیوگرافی آفرموو کنجکاوم کرد تا بیشتر درباره‌اش بدانم. به خصوص اینکه برای دومین بار است مجذوب یک اثر نقاشی می‌شوم و نهایتا خالقش اسرائیلی از آب در می‌آید!*

بیشتر تمرکزم روی ماجرای مهاجرتش به اسرائیل بود و اینکه چه شد نهایتا آنجا را به قصد امریکا ترک کرد. جالب است که در این بخش وی به شدت از برخورد نژادپرستانه سایر اسرائیلی‌ها (طبیعتا مهاجران از غرب آمده) با وی به عنوان یک مهاجر روس، می‌نالد! و نهایتا نیز علت ترک اسرائیل را این‌گونه بیان می‌کند:

"Then Leonid decided it was time to move somewhere else where he could be treated with deserved respect, eventually moving to the USA in January 2002."

خواندن این مطلب، آن هم در شب "روز قدس" لطف خاصی داشت ... به ویژه اینکه باعث شد این سبک - که در ابتدا به شدت برایم جالب بود - همچنان برایم به همان جذابیت باقی بماند!


پانوشت:

- *چندی پیش نیز از یک اثر نقاشی خیلی خوشم آمد و حتی پرینت آن را برای چسباندن به دیوار اتاق تهیه کردم؛ پس از سرچ کاشف به عمل آمد که صاحب آن یک اسرائیلی است! (و جالب اینکه من چندان اهل پرداختن به آثار نقاشی نیستم و شاید همین موارد از معدود روابط من با این هنر باشد ... .)

- همان طور که پیش‌تر نیز گفته شد، بنده هیچ تخصصی در این زمینه ندارم و طبیعتا آنچه آمد یک بررسی کارشناسی از آثار این هنرمند نبود؛ صرفا نقاشی‌های این سبک به نظرم زیبا آمدند؛ هر چند شخصا دوست دارم نظر کارشناسان این رشته را نیز درباره این آثار بدانم.


برای دیدن آثار بیشتر این هنرمند می‌توانید به سایت وی مراجعه کنید. چند اثر دیگر وی نیز در ادامه این مطلب آمده است.Afremov در کنار یکی از آثارش:

  • ۰ نظر
  • ۰۳ مرداد ۹۳ ، ۰۲:۰۷
  • علی